
Od lat bezskutecznie próbujesz schudnąć? Zbyt duża waga utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie, a wyniki badań jednoznacznie wskazują, że otyłość zagraża Twojemu zdrowiu? Chirurgiczne zmniejszenie żołądka pomoże Ci zapanować nad swoim apetytem i schudnąć nawet kilkadziesiąt kilogramów.
Twój żołądek to w gruncie rzeczy rozciągliwy worek. Jeśli od dłuższego czasu jesz znacznie więcej, niż potrzebujesz, żołądek sukcesywnie robi się coraz większy. W efekcie pochłaniasz jeszcze więcej jedzenia, bo normalne porcje nie są w stanie zaspokoić Twojego głodu. Błędne koło samo się napędza, a Ty przybierasz na wadze.
W trakcie resekcji chirurg zmniejszy objętość Twojego żołądka nawet o 90%. Oznacza to, że łatwiej będzie go wypełnić – dzięki temu szybciej osiągniesz uczucie sytości, a nieustanny głód przestanie zmuszać Cię nadmiernego objadania się.
Operacyjne leczenie otyłości nie tylko pomaga nam pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także pozwala skutecznie walczyć z wieloma chorobami cywilizacyjnymi, które są powiązane z nadmiarem kilogramów. Wg przeprowadzonych badań, w wyniku operacji bariatrycznych dochodzi do poprawy stanu zdrowia pacjentów z otyłością i następującymi chorobami współistniejącymi:
Leczenie chirurgiczne jest szczególnie skuteczne w terapii cukrzycy typu II, na którą wg szacunków w Polsce choruje 3 miliony osób, a do 2030 roku liczba chorych ma osiągnąć na świecie liczbę 377 milionów. Wg badań operacje bariatryczne są w stanie obniżyć poziom hemoglobiny glikowanej o 3 jednostki (hemoglobina glikowana – HbA1C – jest wykorzystywana do monitorowania cukrzycy, a jej poziom jest wskaźnikiem skuteczności terapii tej choroby). Tymczasem najpopularniejszy lek na cukrzycę – metformina powoduje obniżenie poziomu HbA1C o od 1 do 1,5 jednostki, a insulina o 1,75 jednostki.
Operacja rękawowej resekcji żołądka jest jedną z metod chirurgicznego leczenia otyłości. Obecnie to najczęściej na świecie wykonywana operacja bariatryczna – uważana jest za tzw. „złoty standard”.
Cała procedura trwa około 2 godziny i jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Ponieważ zabieg wykonywany jest metodą laparoskopową, po operacji zostają niewielkie blizny – chirurg wykona tylko 5 niewielkich nacięć, które szybko się zagoją.
Zabieg polega na odcięciu (resekcji) krzywizny większej żołądka za pomocą staplerów (mechanicznych zszywaczy z tytanowymi zszywkami), dzięki czemu jego objętość zmniejsza się nawet o 80%. Oznacza to, że łatwiej będzie go wypełnić – dzięki temu pacjent szybciej osiągnie uczucie sytości. Pozostawia się zamiast żołądka w kształcie „worka” rurę o średnicy wewnętrznej ok. 11 mm (grubość kciuka). Podczas operacji wykonuje się próbę szczelności nowego żołądka z niebieskim barwnikiem, w jamie brzusznej pozostawia się cienki dren ( usuwany jest w 1-2 dobie po operacji).
Po operacji pacjent może przyjmować znacznie mniejsze ilości pokarmu jednorazowo – pojemność nowego żołądka wynosi ok. 50 -100 ml (wycinamy ok. 80% żołądka). Ponadto, na skutek wycięcia dna żołądka, zmniejsza się w organizmie stężenie hormonu głodu (ghreliny), co powoduje znacznie mniejsze łaknienie. Dodatkowo u ok. 50% chorych z cukrzycą typu 2 dochodzi do remisji choroby objawiającej się zmniejszeniem dawki leków bądź ich odstawieniem już od pierwszej doby po operacji, przed uzyskaniem redukcji masy ciała.
Dlatego dietetyk Szpitala Medicover przedstawi Ci szczegółowe zalecenia dotyczące żywienia w okresie po operacji. Zapewni Ci również wsparcie w wyrabianiu zdrowych nawyków.
Cena zabiegu rękawowej (lub inaczej mankietowej) resekcji żołądka wynosi 27 900 zł. Operacja nazywana również „sleeve resekcją” w Szpitalu Medicover to bardzo szeroki pakiet usług dedykowanych pacjentom zmagającym się z otyłością. Oferowany przez naszą placówkę program obejmuje:
Wybierz Klinikę, która podchodzi do Twojego zdrowia z empatią i profesjonalizmem. W Szpitalu Medicover sleeve resekcja obejmuje 3-5 dniową hospitalizację na Oddziale Chirurgii, opiekę lekarską i pielęgniarską na oddziale podczas całego pobytu, operację wraz z materiałami i znieczuleniem oraz konsultację kontrolną u chirurga poprzedzającą zdjęcie szwów.
Każde leczenie zabiegowe poprzedzone jest pakietem kwalifikacyjnym. Obejmuje on wizytę u: bariatry, anestezjologa, dietetyka, psychologa i chirurga.
Do programu kwalifikujemy osoby od 16 roku życia.
Od lat Klinika Leczenia Otyłości stanowi integralną część Szpitala Medicover. Naszym pacjentom zapewniamy najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych oraz wyjątkowo troskliwą opiekę ze strony lekarzy i pielęgniarek. Zabiegi chirurgicznego leczenia otyłości wykonują doświadczeni lekarze z ogromnym doświadczeniem w operacjach bariatrycznych – prof. Maciej Kielar i prof. Wiesław Tarnowski.
Pacjentom proponujemy sale jedno- i dwuosobowe bądź też apartament, wszystkie z własnym węzłem sanitarnym i bezpłatnym Wi-Fi. Przez cały pobyt pacjent pozostaje pod opieką Koordynatora Opieki Szpitalnej, który pomoże we wszystkich sprawach formalnych.
Nieustannie wdrażamy innowacyjne metody leczenia takie jak m.in. nowoczesne laparoskopowe techniki operacyjne oraz różnorakie techniki małoinwazyjne i cechujące się wysoką skutecznością. Podczas zabiegów wykorzystujemy nowoczesną wieżę laparoskopową z obrazowaniem 3D, co zwiększa precyzję i bezpieczeństwo w takcie zabiegu, a także pozwala na zastosowanie mniejszej liczby trokarów. Pozwala to zmniejszyć liczbę blizn, a tym samym poprawić efekt kosmetyczny zabiegu. Na miejscu zapewniamy pełne zaplecze diagnostyczne w postaci m.in. tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, pracowni endoskopowej, a także laboratorium analitycznego.
Posiadamy certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Jest on potwierdzeniem spełnienia najwyższych kryteriów jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego i bólu przewlekłego.
W Szpitalu Medicover stawiamy na jakość – posiadamy certyfikat ISO 9001 i ISO 27001 (bezpieczeństwo informacji), a także akredytację Ministerstwa Zdrowia przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
Zanim wybierzemy odpowiednią metodę leczenia, każdy pacjent poddawany jest szczegółowej diagnostyce. W pierwszym etapie dokonujemy pomiarów masy ciała i oceny stanu zdrowia pacjenta.
To rozwiązanie polecamy osobom, których BMI wynosi 35 lub 40 które dodatkowo mają choroby wtórne do otyłości (nadciśnienie tętnicze, zespół bezdechu nocnego, zmiany zwyrodnieniowe stawów).
Zespół Kliniki Leczenia Otyłości tworzą lekarze wielu specjalizacji. Pracują wspólnie nad koncepcją leczenia każdego pacjenta i tworzą optymalne programy leczenia.
Osoby korzystające z komunikacji miejskiej mogą do nas dojechać autobusem linii 217 i 522.
Przystanek (Branickiego) znajduje się w odległości ok. 50 m od szpitala.
GPS 52,15513 N, 21,07863 E, 52’9’18 N, 21’4’43 E
Szanowni Pacjenci,
informujemy, że oddany do Państwa dyspozycji trzypoziomowy parking, znajdujący się naprzeciwko wejścia do Szpitala, posiada wąskie przejazdy. W związku z tym, manewrowanie, szczególnie większymi pojazdami, może okazać się trudne. W takiej sytuacji zachęcamy do korzystania z parkingu zewnętrznego, który posiada 117 miejsc postojowych i jest umiejscowiony na tyłach budynku.
Formularz kontaktowy
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą