Twój żołądek to w gruncie rzeczy rozciągliwy narząd. Jeśli od dłuższego czasu jest nadmiernie wypełniany, sukcesywnie robi się coraz większy. W efekcie pochłania jeszcze więcej jedzenia, bo normalne porcje nie są w stanie zaspokoić głodu. Błędne koło samo się napędza, a waga wzrasta.
W trakcie resekcji chirurg zmniejszy objętość Twojego żołądka nawet o 90%.
Po zabiegu szybciej osiągniesz uczucie sytości, a głód przestanie zmuszać Cię do nadmiernego objadania się.
Sprawdź przewidywalną utratę masy ciała po rękawowej resekcji żołądka.
Przewidywanie wskaźnika masy ciała po 1 roku po zabiegu rękawowej resekcji żołądka
Wzrost (cm) Wpisz lub przesuń suwakiem
cm
Waga (kg) Wpisz lub przesuń suwakiem
kg
Wiek (w latach) Wpisz lub przesuń suwakiem
lat
Operacja rękawowej resekcji żołądka (sleeve resekcja żołądka) jest jedną z metod chirurgicznego leczenia otyłości. Obecnie to najczęściej na świecie wykonywana operacja bariatryczna – uważana jest za tzw. „złoty standard”.
Cała procedura trwa około 2 godziny i jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Ponieważ zabieg wykonywany jest metodą laparoskopową, po operacji zostają niewielkie blizny.
Zabieg polega na odcięciu (resekcji) krzywizny większej żołądka, dzięki czemu jego objętość zmniejsza się nawet o 90%. Po zabiegu pozostaje cienki dren, który usuwany jest jeszcze w trakcie pobytu w szpitalu.
Operacyjne leczenie otyłości nie tylko pomaga nam pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także pozwala skutecznie walczyć z wieloma chorobami cywilizacyjnymi, które są powiązane z nadmiarem kilogramów. Wg przeprowadzonych badań, w wyniku operacji bariatrycznych dochodzi do poprawy stanu zdrowia pacjentów z otyłością i następującymi chorobami współistniejącymi:
Leczenie chirurgiczne jest szczególnie skuteczne w terapii cukrzycy typu II,
Po operacji będziesz przyjmować jednorazowo znacznie mniejsze ilości pokarmu. Ponadto, zmniejsza się w organizmie stężenie hormonu głodu (ghreliny), co powoduje znacznie mniejsze łaknienie. Dlatego dietetyk Szpitala Medicover przedstawi Ci szczegółowe zalecenia dotyczące żywienia w okresie po operacji. Zapewni Ci również wsparcie w wyrabianiu zdrowych nawyków.
Cena zabiegu rękawowej (lub inaczej mankietowej) resekcji żołądka wynosi 27 900 zł.
Operacja, nazywana również „sleeve resekcją”. Oferowany przez Szpital Medicover program obejmuje:
Istnieje możliwość płatności ratalnej w programie MediRaty.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Jeśli zależy Ci na czasie, zabieg może być wykonany już po 30 dniach od pierwszej wizyty. Termin operacji ustalimy według Twoich preferencji
Schemat kwalifikacji
Od lat Klinika Leczenia Otyłości stanowi integralną część Szpitala Medicover. Naszym Pacjentom zapewniamy najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych oraz wyjątkowo troskliwą opiekę ze strony lekarzy i pielęgniarek. Zabiegi chirurgicznego leczenia otyłości wykonują specjaliści z ogromnym doświadczeniem w operacjach bariatrycznych – prof. Maciej Kielar i prof. Wiesław Tarnowski, dr n. med. Michał Janik, lek. med. Jakub Brągoszewski, dr Andrzej Lewczuk.
Pacjentom proponujemy sale jedno- i dwuosobowe bądź też apartament, wszystkie z własnym węzłem sanitarnym i oraz Wi-Fi. Przez cały pobyt Pacjent pozostaje pod opieką Koordynatora Opieki Szpitalnej, który pomoże we wszystkich sprawach formalnych.
Nieustannie wdrażamy innowacyjne metody leczenia takie jak m.in. nowoczesne laparoskopowe techniki operacyjne oraz różnorakie techniki małoinwazyjne cechujące się wysoką skutecznością. Podczas zabiegów wykorzystujemy nowoczesną wieżę laparoskopową z obrazowaniem 3D, co zwiększa precyzję i bezpieczeństwo w takcie zabiegu. Pozwala to zmniejszyć liczbę blizn, a tym samym poprawić efekt kosmetyczny zabiegu. Na miejscu zapewniamy pełne zaplecze diagnostyczne w postaci m.in. tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, pracowni endoskopowej, a także laboratorium analitycznego.
Posiadamy certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Jest on potwierdzeniem spełnienia najwyższych kryteriów jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego i bólu przewlekłego.
W Szpitalu Medicover stawiamy na jakość – posiadamy certyfikat ISO 9001 i ISO 27001 (bezpieczeństwo informacji), a także akredytację Ministerstwa Zdrowia przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.